Pakalpojumi:

Mazo bērnu Brīvās – dabas skoliņa.

no 1.5-6 gadu vecuma

Jau sākot ar 1.5 gadu veciem bērniem mācīsimies būt dabā, piedzīvot un vērot dabu visās tās izpausmēs, visos gadalaikos un turklāt izzināt pasauli   darot to, kas bērniem patīk visvairāk – spēlējoties. Mācīsimies kā cilvēks ietekmē dabu, kā sargāt dabu, mīlēt dabu, jo to, ko mīl, to neposta.

Bērnībā pavadītais laiks dabā dod veselību un izveido veselīga dzīvesveida paradumus uz visu mūžu, bērns aug empātisks, izprotošāks, mierpilns, harmonisks, līdzsvarots un atraisītāks, ko sniedz lielā brīvības izjūta. Dabā mēs saņemam to, kas telpās nav pieejams:

• skatus, kas iepriecina gan acis gan dvēseli,
  • svaigu gaisu, kas baro mūsu smadzenes, uzlabo asinsriti,
  • kustību iespējas muskuļu nodarbināšanai.

Būšana ārā  ir vairāk vērta nekā kaudze informācijas grāmatā vai internetā. Āra vidē bērnos attīstās dažādas pozitīvās īpašības: pašpārliecinātība, pašpaļāvība, brīvība, radošums un estētiskums.

Mazo bērnu Brīvās – dabas skoliņā gaidam bērnus no 1.5 – 6 gadiem. Skoliņas dienas plāns tiek pakārtots un pielāgots gan laikapstākļiem, gan bērnu tās dienas noskaņojumam, interesēm, vēlmēm. Pēc iespējām visas darbības – ēšana, rotaļas, gulēšana, notiek ārā. Ļoti svarīgs ir bērnu piemērotais apģērbs dažādiem laikapstākļiem.

Dubļos līdz ausīm, sniega bumbuļiem aplipušas bikses, nobrāzti ceļi, smiltis it visur – kabatās, kurpēs biksēs….bet tā sajūta – LAIMĪGS.

Brīvās dabas skoliņas mērķis ir  atrasties dabā pēc iespējas vairāk – jebkuros laika apstākļos:

vasarā – skrienot basām pēdiņām pa peļķēm, slapju zāli,

pavasarī – pārbaudīt visus dubļus, sadzirdēt kūstošo sniegu,

rudenī – sagrābt lielāko lapu kaudzi, izcept kartupeli ugunskurā,

ziemā – uzzīmēt eņģeli un šļūkt no kalniņa.

Dienas plāns

Pēcpusdienas Māja.

no 6-13 gadu vecuma

Kas ir svarīgi bērniem pēc skolas? – Atpūsties, paēst, izpildīt mājas darbus, spēlēties, satikties ar draugiem un dzīvoties ilgstoši svaigā gaisā. Savukārt vecākiem ir svarīgi, lai bērns pēc skolas ir drošībā, paēdis, atpūties un izpildījis mājas darbus.

Ierodoties Pēcpusdienas Mājā:

Bērni tiek sagaidīti ar siltu dzērienu, uzkodām un sarunām par dienā piedzīvoto un svarīgo

Pedagogi, kopā ar bērnu sastāda pēcpusdienas plānu, iekļaujot

• mājas darbu pildīšanu,
  • atpūtas jeb miera laiku,
  • rotaļu laiku,
  • būšanu svaigā gaiss.

Mēs uzskatām un liekam uzsvaru uz to, ka bērniem ir gan tiesības gan pienākumi. Atrodoties pie mums :

Tiesības:

• Atpūsties,
  • Izmantot iespēju izpildīt mājas darbus un saņemt atbalstu to pildīšanā no citiem bērniem vai pieaugušajiem,
  • Pavadīt daudz laika svaigā gaisā un spēlējoties,
  • Brīvi paust emocijas, būt pašam,
  • Saņemt atbalstu kad vien nepieciešams.

Pienākums:

• Pieņemt iestādes iekšējās kārtības noteikumus,
  • Veltīt savus resursus personīgo mērķu sasniegšanai,
  • Sadarboties ar citiem apmeklētājiem un pieaugušajiem.

Mājskola.

no 6-18 gadu vecuma

Mājskolas bērniem no 1.-9.klasei, sniedzam atbalstu izglītības iegūšanas procesā. Uzsākot mācības, iepazīstamies ar bērnu, kas ļauj piemeklēt veidus un metodes mācību vielas apguvei. Mums ir svarīgi, lai bērnam ir iespēja mācīties atbilstoši savam tempam, veidam un spējām.

Glūdas mājskolas vide ir mājīga, mierīga un strukturēta, kas ļauj bērnam justies mierīgi, vieglāk koncentrēties un sekmīgāk apgūt nepieciešamo.

Mājskolas pakalpojuma ikdienā, mēs liekam lielu uzsvaru uz ikdienas darbu veikšanu, iesaistīšanos saimniecības darbos, dažādu prasmju attīstību – ēst gatavošana, sports, sarunas un dalīšanās savos stāstos, lielāko dienas daļu veltot aktivitātēm svaigā gaisā, arī mācību procesa laikā.

Mums, pieaugušajiem, ir jāuzņemas atbildība par nākotnes bērniem, kas veidos pasauli. Mūsdienās mēs vairs nevaram aprobežoties ar stagnātiskiem, aprobežotiem domāšanas modeļiem. Ir jālūkojas pēc jauniem horizontiem.

Jauniešiem

no 13 gadu vecuma

Jauniešu iniciatīvas un karjeras virzības jautājumi ir svarīgi bērniem jau no 13. gadiem. Jau šajā vecumā jaunieši sāk izvēlēties vai domāt par nākotnes profesijām, vēlas tās “piemērīt”, izzināt un patestēt.

Jauniešu iniciatīvu īstenošanai nodrošinām:

• telpas
  • atbalstu dažādu projektu dalībā
  • uzņēmējdarbības vai mazo uzņēmumu veidošanā,
  • atbalsts dažādu kultūras pasākumu veidošanā un organizēšanā,
  • pieredzes apmaiņas pasākumi,
  • atbalsts karjeras virzības jautājumos.